Ułatwienia dostępu

Skip to main content

104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości – relacja

Występ uczniów szkoły podstawowej.
10 listopada, 2022

104. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10 listopada po godz. 10 pod pomnikiem przy Placu Zwycięstwa zgromadziły się wielopokoleniowe tłumy. W uroczystości uczestniczyli najmłodsi zawidowianie czyli nasze przedszkolaki, młodzież szkolna ze szkoły Podstawowej w Zawidowie, seniorzy oraz władze miasta, starosta zgorzelecki, radni miejscy oraz delegacje jednostek samorządowych.

Uroczystości rozpoczęliśmy inauguracją masztu flagowego w ramach projektu rządowego „Pod biało-czerwoną”. Przy akompaniamencie hymnu państwowego poczet flagowy złożony z zawidowskich harcerzy dostojnie wyeksponował biało – czerwoną na maszt. W części oficjalnej głos zabrał gospodarz, Burmistrz Miasta Pan Robert Łężny oraz Starosta Zgorzelecki Pan Artur Bieliński. Natomiast rys historyczny przedstawił nauczyciel historii Pan Mariusz Palka.

Następnie wysłuchaliśmy wiązanki współczesnych piosenek patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Dobór repertuaru oraz piękne i wzruszające wykonanie przypadły do gustu mieszkańcom Zawidowa. Młodzież przygotowała Pani Joanna Pałasz. Tradycyjnie na zakończenie uroczystości zgromadzone delegacje oddały hołd i złożyły symboliczne wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy jutro 11.11. o godz. 10:00 na mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele p. w. św. Józefa Rzemieślnika w Zawidowie.

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej