Skip to main content

“Chopin przez Dolny Śląsk” – relacja

Koncert w wykonaniu wybitnych muzyków Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej w zawidowskim kościele.
18 września, 2023

Cóż to była za niedziela w naszym małym przygranicznym miasteczku! A wszystko to za sprawą wyjątkowego koncertu pt. „Chopin przez Dolny Śląsk” w wykonaniu Orkiestry Karkonoskiej Filharmonii Kameralnej pod kierownictwem Romana Samostrokova z gościnnym występem wybitnego polskiego pianisty Gracjana Szymczaka?

Podczas muzycznej uczty usłyszeliśmy znane kompozycje Fryderyka Chopina “Polonez A-dur Op. 40 nr 1” i “Walc Des-dur Op. 64 nr 1″ oraz „Legende” H. Wieniawskiego czy wyraziste dzieło F. Schuberta “Król Olch” oraz niesamowity “Koncert fortepianowy e-moll Op. 11” Chopina??

Dopełnieniem wspaniałego koncertu było perfekcyjne prowadzenie (zresztą, jak zawsze) Dominiki Łukasiewicz oraz wspaniała akustyka zawidowskiego kościoła.

Pięknie dziękujemy Vitalinie Samostrokov za świetną współpracę, muzykom za kunszt i wirtuozerię, księdzu proboszczowi Zbigniewowi Karabanowi za gościnę, Telewizji Bogatynia za realizację koncertu oraz tłumnie zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła muzyków za fantastyczny koncert.

Projekt współfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej