Skip to main content

Czwartkowa podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni .

„JAPONIA - od Samurajów do Współczesności” - prelekcja.
9 kwietnia, 2024

Wczorajszy dzień w Zawidów Miasto stał pod znakiem poznawania tradycji, kultury, zwyczajów oraz związków Polski z Japonią .

Z tej okazji odbyły się dwie prelekcje zatytułowane: „JAPONIA – od Samurajów do Współczesności”.

Do południa gościliśmy w naszej Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Zawidowie na spotkaniu z uczniami z klas IV – VIII, gdzie również połączyliśmy się na żywo z Hiroshi Kojima – licencjonowanym kowalem i twórcą miecza japońskiego. Natomiast po południu spotkaliśmy się mieszkańcami w sali widowiskowej OK.

W tę fantastyczną podróż zabrał nas Paweł Nowaczek – pasjonat Japonii, pirotechnik widowiskowy – specjalista od efektów specjalnych, członek Sekcji Miecza Japońskiego – NBTHK Saitama Branch Japan, z wykształcenia dziennikarz historyczny.

Dziękujemy za przyjazd do naszego miasta i ciekawe spotkania.

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej