Skip to main content

Dzień Dziecka z PGE za Nami!

Dzień Dziecka w parku miejskim. Kolory Holi, Dzieci i dorośli przy muzyce rzucają w górę kolorowymi proszkami, potem wszyscy uczestnicy zabawy są kolorowi.
6 czerwca, 2023

DZIEŃ DZIECKA Z PGE”

Ach! Co to był za dzień! Fantastyczna pogoda, mnóstwo atrakcji, park wypełniony najmłodszymi mieszkańcami!

Wydarzenie uroczyście otworzył Burmistrz Miasta Robert Łężny, Olimpijczyk Piotr Kosewicz oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Konrad Tkaczyk życząc dzieciom udanej zabawy.

Tego dnia na naszej scenie mogliśmy obejrzeć pokaz cyrkowy Cyrku O’Bimbolando oraz wziąć udział w warsztatach cyrkowych. Obejrzeć pokaz taneczny dziewcząt ze Studia Tańca Mar-Ko z gościnnym występem tancerek z Lubania. Sceniczne występy zakończyły gimnastyczki ze Szkoły Podstawowej w Zawidowie.

Tradycyjnie już odbyła się mini olimpiada z naszym Mistrzem Piotrem Kosewiczem. Musimy przyznać, że z roku na rok przybywa w Zawidowie młodych dyskoboli. Gwoździem programu niewątpliwie było spotkanie z żużlowcami Betard Sparty Wrocław, a gościem specjalnym festynu był indywidualny Mistrz Świata na Żużlu z 2021r. Artem Laguta, który w asyście Mateusza Panicza (młodzieżowiec Sparty) zdradził tajniki i ciekawostki tego ekscytującego sportu. Dopełnieniem była pokazowa przejażdżka gdzie ryk silnika niósł się po całym parku. Kolejną nowością tegorocznego festynu były tzw. Kolory Holi! I jak się okazało był to prawdziwy hit i niesamowita frajda dla wszystkich uczestników tych mniejszych i tych troszkę starszych.

Niezwykle ciekawym i ważnym dopełnieniem wczorajszej niedzieli było mnóstwo atrakcji towarzyszących: dmuchańce, gokarty, ścianka wspinaczkowa, tworzenie zapachowych mydełek z harcerzami z “Kociej Skały” i “Aurory”. Panie ze Stowarzyszenia Miłośników Zawidowa upiekły pyszne domowe ciasta. Tradycyjne lanie wody z naszymi strażakami z OSP KSRG Zawidów, kącik plastyczny, malowanie buziek, „hitowe” kolorowe warkoczyki oraz nasze dwie piękne szczudlarki, które przechadzając się ponad głowami wszystkich rozdawały słodkości i kolorowe balony.

Oczywiście nie zabrakło potraw z grilla, lodów, zimnych napojów, waty cukrowej, popcornu, kukurydzy gotowanej, frytek, zapiekanek, pysznej kawy i domowego ciasta oraz stoisk z zabawkami.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę sponsora głównego imprezy – PGE Polska Grupa Energetyczna za okazane wsparcie, dzięki któremu mogliśmy pozwolić sobie na tyle atrakcji. Dziękujemy za opiekę medyczną firmie Iza-med Izabela Gałek, Arturowi Wieczorkowi za oprawę muzyczną, operatorowi Mietkowi z Telewizji Bogatynia, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych za prace porządkowe przed i po imprezie. Dziękujemy Burmistrzowi miasta Zawidów za wsparcie oraz patronat nad naszym wydarzeniem. Dziękujemy tancerzom i gimnastyczkom oraz ich opiekunom. Naszym niezawodnym harcerzom i strażakom. Naszym seniorkom, Bartkowi i Maćkowi za pyszną kawę i lemoniadę. Dziewczynom z En Burgera za lody i potrawy z grilla. Pani Palomie Boskiej za dmuchańce i catering. Panu Mariuszowi za kram z zabawkami. A wszystkim mieszkańcom dziękujemy za tak liczne przybycie.

To był niesamowity dzień w którym raz kolejny zawidowski park przemienił się w wesołe miasteczko pełne atrakcji, niesamowitych gier i zabaw, występów oraz mnóstwa niespodzianek.

Do zobaczenia za rok!

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej