Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Pierwszy Turniej Siatkówki Plażowej LTP – relacja

LTP - boisko do siatkówki plażowej i sitkarze w trakcie rozgrywania meczu, atak przy siatce
2 sierpnia, 2022

Wystartowała IX edycja Ligi Trzech Plaż:)

Sobotnia, fatalna aura nie pozwoliła nam zainaugurować kolejny już sezon siatkówki plażowej w Zawidowie. Ale po szybkiej „burzy mózgów” z naszymi uczestnikami, podjęliśmy decyzję o przesunięciu rozgrywek na kolejny dzień, czyli na niedzielę. Jak się później okazało to był strzał w 10!

Po deszczowej sobocie, w niedzielę było już po naszemu czyli przez całe zawody była piękna i słoneczna pogoda, a świetna atmosfera dopełniła blisko 8 godzin sportowej rywalizacji.

W rozgrywkach wzięło udział aż 17 drużyn. Gościliśmy zawodników z Powiatu Zgorzeleckiego i Lubańskiego, a także zawodników z Jeleniej Góry. Niezmiernie cieszy nas fakt, że do naszego małego przygranicznego miasteczka zawitało sporo nowych zawodniczek i zawodników 🙂

Turniej rozegraliśmy w ulubionym przez nas systemie brazylijskim. Po wielu zaciętych spotkaniach zwycięzcami zostali debiutanci z Jeleniej Góry, Jędrzej Jasnos i Kamil Gmyr z EŁK 24 pokonując 2:0 (15:10, 15:13) w wielkim finale chłopaków z KM TEAM Łukasza Mesjasza i Dawida Marciszewskiego. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna JAKI WYNIK Jakuba Zimowicza i Oskara Spychały zwyciężając również 2:0 (15:6, 15:7) drużynę ORTOPEDZI Patryka Łotockiego i Tomasz Olszaka.

Jak zawsze na naszych uczestników czekał mini bufet z kawą, wodą mineralną, owocami i kiełbaskami z grilla, a wśród najwytrwalszych uczestników i kibiców turnieju rozlosowaliśmy mały upominek niespodziankę.

Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i zapraszamy 28 sierpnia na Drugi Turniej Siatkówki Plażowej w Zawidowie. Do zobaczenia!

Klasyfikacja Pierwszego Turnieju Siatkówki Plażowej LTP 2022:

1. EŁK 24 /Jasnos, Gmyr/- 40 pkt.

2. KM TEAM /Mesjasz Ł., Marciszewski/- 36 pkt.

3. JAKI WYNIK /Zimowicz, Spychała/ – 32 pkt.

4. ORTOPEDZI /Łotocki, Olszak/ – 28 pkt.

5 – 6. ŚLEPAKI /Bogusławski, Browarczyk/, RODZICE /Szklarz, Sierdzińska/- 24 pkt.

7 – 8. WYSOKIE KRASNALE /Wróblewski, Mikietów/, MOŻE SIĘ UDA /Kasprzyk, Bartczak/ – 20 pkt.

9 – 12. MAM KACA /Kotliński M., Kotliński M./, / WIELICHÓW /Kaczałko D., Kaczałko A./,  BRACIA /Kozak M., Kozak K./, LUBAŃ TEAM /Luszowski, Swerczyk/- 16 pkt.

13 – 17. MINIONKI /Szatkowska, Sala/, THE BULLS /Byczek, Drabko/, ROCKY TEAM /Rokicki A., Rokicki I./, GORZKIE MESJASZE /Mesjasz J., Gorzka/, PIĘKNY I BESTIA / Wadzicka, Tomasik/ – 12 pkt.

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej