Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Spotkanie autorskie – relacja

Zdjęcie z projekcji o zamku Czocha
14 października, 2022

Czwartkowe popołudnie z historią regionu…

Wczoraj w naszym ośrodku gościliśmy znakomitych regionalistów i pasjonatów historii Agnieszkę Łabuz i Piotra Kucznira, autorów książki „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu – część 2”.

Okazją spotkania była promocja ich drugiej części o niezwykle popularnym i tajemniczym Zamku Czocha. Podczas spotkania poznaliśmy nowe, ciekawe fakty odkryte w ostatnim czasie na zamku, m. in. tajemnice maszyn liczących Ernsta Guetschowa, losy wynalezienia tajemniczych „kryształków”, tajnych dokumentów czy wątku skarbów. Wszystkie informacje opisane w książce oparte są na faktach, wywiadach, odnalezionych dokumentach, czego dowody mogliśmy obejrzeć na przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Autorzy w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli o swojej nowej publikacji lecz pozostawili czytelnikom nutkę ciekawości, tak aby samemu można było znaleźć odpowiedzi na nurtujące zagadnienia.

Dziękujemy pani Agnieszce i panu Piotrowi za ponowne odwiedzenie naszego miasteczka i kolejną porcję historycznych faktów.

Na skróty:

Wynajem sali

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę widowiskową z zapleczem o łącznej powierzchni 333,1 m², mogącą pomieścić do 250 osób

Baza sportowa OK

Ośrodek Kultury w Zawidowie dysponuje bardzo dobrymi warunkami do prowadzenia zajęć sportowych. Poznaj nasze obiekty sportowe

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA

Zespół folklorystyczny JARZĘBINA z Zawidowa powstał w 1985 r. przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Ośrodku Kultury w Zawidowie. Jego głównym celem jest kultywowanie dawnych tradycji.

Usługi ksero – cennik

Zapraszamy do Ośrodka Kultury do korzystania z profesjonalnych usług ksero

Galeria zdjęć

Przejdź do zakładki i obejrzyj nasze archiwum fotograficzne

Archiwalna wersja strony
Archiwalna wersja strony OK

Potrzebujesz zajrzeć do archiwalnej strony? Skorzystaj z linku poniżej